ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12555192
*
nr 1255 5192
Spegel
mässing. Diameter: 38
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 20:32:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 09:00:46
1
100 kr
15/5 15:03:05
2
200 kr
15/5 19:30:50
3
300 kr
15/5 20:07:47
4
350 kr
16/5 12:41:52
5
500 kr
16/5 13:33:34
6
600 kr
16/5 22:18:46
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gyllene, guldfärgad metall mässing spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 1255 5192
Spegel
mässing. Diameter: 38
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 09:00:46 | 1 | 100 kr |
15/5 15:03:05 | 2 | 200 kr |
15/5 19:30:50 | 3 | 300 kr |
15/5 20:07:47 | 4 | 350 kr |
16/5 12:41:52 | 5 | 500 kr |
16/5 13:33:34 | 6 | 600 kr |
16/5 22:18:46 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gyllene, guldfärgad metall mässing spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51